Powered by VE.RA © 2006-2008

Rakousko - Korutany, léto 2008


Ve dnech 12.-17. srpna 2008 vyrazil Rangers Band na sportovně - rekreační a trochu i pracovní pobyt do rakouských Alp na pozvání agentury Amfora. V malebném horském středisku Hermagor strávili někteří členové téměř celý týden (pojatý jako dovolená s manželkami), někteří jen závěrečný víkend počínající pátečním gala koncertem ve společnosti mnoha umělců, např. Karla Gotta, Josefa Laufera, Karla Štědrého, Karla Šípa a dalších pro rakouské, italské a samozřejmě i české publikum.

Pochopitelně nebyla nouze o příjemně strávené chvíle a i o spousty zajímavých zážitků. Například Jiří Kaleš vyrazil v pátečním odpoledni s manželkou Evou, s Tondou Königem a jeho paní, rovněž Evou, na vrcholek horského masívu, a aby udělali něco pro zdraví, nazpět se vydali místo lanovkou pěšky. Cesta nebyla nijak náročná, počasí slušné, a tak čtveřice bez obav vyšla. Ovšem hory jsou hory... Během chvilky se spustil obrovský liják a bouře s blesky, takže z pohody byl horor, a navíc narazili na stádo krav v čele s podezřele se tvářícím býkem. Každý si asi umí představit sprchu nadávek, linoucích se z Kalešových rtů, když mokří, uondaní a prokřehlí ale zaplaťpánbůh ve zdraví dorazili do hotelu. Nicméně odpolední koncert neměl chybu a nemilý zážitek byl rychle zapomenut. Druhý den se Jiří Kaleš s manželkou a Mirkem Čamajem rozhodli absolvovat 25 kilometrů jízdy na horském kole v peletonu několika ostatních umělců a sportovců. Že Jirka dojížděl jako jeden z posledních by tolik nevadilo, ale ty bolavé nohy a hýždě! A když se Petr Salava lakonicky v autobusu zeptal jestli už je tu Kaleš, propukl smích.

Ale je fakt, že Jirka s Mirkem statečně reprezentovali kapelu ve sportovním klání. Jirka navíc předtím ještě v tenise a ostatní si užívali. Honza Podjukl s paní si ještě vyzkoušel „Pendolíno“,což je taková letní sáňkařská dráha a pak si s Pavlem Větrovcem vychutnávali kafíčko v Itálii (přechod byl pár metrů od hotelu), Martin Černý si užíval hor v místní pizzerii, a Luboš Řehák procházkou, na které byl málem napaden obrovským psem. Všechno ale mělo dobrý konec, v Korutanech bylo báječně a Rangers Band se v pořádku vrátil do Prahy.